MEDICI ANGAJAȚI ÎN CNCRNC ”DR. NICOLAE ROBĂNESCU”

Nr.

Nume și Prenume

Funcția

Structura

Studii complementare

PhD/DrD

1.

Conf. Univ. Dr. Pădure Liliana

Medic primar RMFB

Secția Clinică Recuperare Neuropsihomotorie Copii, Ambulatoriu Integrat

Neurofiziologie (EMG), Managementul Serviciilor de Sănătate

PhD

2.

Dr. Adam Nicolae Cristian

Medic specialist Psihiatrie Pediatrică

Ambulatoriu Integrat

3.

Dr. Axente Mihaela

Medic primar Neurologie Pediatrică

Cronici (neurologie pediatrică)

Electroencefalografie, Electromiografie, Managementul Serviciilor de Sănătate

DrD

4.

Dr. Bădina Mihaela

Medic primar Medicină de Laborator

Laborator Analize Medicale

DrD

5.

Dr. Bejan Mihaela

Șef de Secțíe, Medic primar RMFB

Secția Clinică Recuperare Neuropsihomotorie Copii, Ambulatoriu Integrat

Apiterapie, Fitoterapie și Aromaterapie, Homeopatie, Ecografia aparatului locomotor


6.

Dr. Chiriloi Nicoleta

Medic specialist RMFB

Secția Clinică Recuperare Neuropsihomotorie Copii

7.

Dr. Costache Gabriela

Medic rezident Psihiatrie Pediatrică

Ambulatoriu Integrat


8.

Dr. Craia Ala

Medic specialist Epidemiologie

Compartiment de Prevenire a Infecțiilor Asociate Asistenței Medicale


9.

Dr. Croitoru Raluca Letiția

Medic primar Radiologie - Imagistică Medicală

Compartiment Imagistică Medicală

Tomografie computerizată, Imagistică prin rezonanță magnetică


10.

Dr. Drăgănici Roxana Amelia

Medic specialist Pediatrie

Secția Clinică Recuperare Neuropsihomotorie Copii


11.

Dr. Georgescu Ileana

Medic primar Ortopedie Pediatrică

Compartiment Recuperare Ortopedie Pediatrică, Ambulatoriu Integrat

PhD

12.

Dr. Gheorghe Fronea Andra Ivona

Medic primar Endocrinologie

Ambulatoriu Integrat


13.

Dr. Grigoraș Petru Florin

Medic specialist ATI

Compartiment Terapie Intensivă


14.

Dr. Grigoriu Anca Irina

Medic primar RMFB

Secția Clinică Recuperare Neuropsihomotorie Copii, Ambulatoriu Integrat

PhD

15.

Dr. Leanca Mădălina Cristina

Medic specialist Neurologie Pediatrică

Ambulatoriu Integrat

Electroencefalografie

DrD

16.

Dr. Mirea Andrada

Director Medical, Medic primar Pediatrie, ȘL

Comitetul Director

Managementul Serviciilor de Sănătate

PhD

17.

Dr. Moisă Mircea Ciprian

Șef de Laborator, Medic primar Medicină de Laborator

Laborator Analize Medicale


18.

Dr. Morcov Cristian Gabriel

Medic primar MF

Biroul de Management al Calității Serviciilor de Sănătate

Managementul Serviciilor de Sănătate

PhD

19.

Dr. Neagu Elena

Medic primar Genetică Medicală

Laborator Analize Medicale [Laborator de Genetică Moleculară – Compartiment Medicină Moleculară (RT-PCR)]

20.

Dr. Oprea Iulian Adrian

Medic primar RMFB

Spitalizare de Zi, Ambulatoriu Integrat

Ecografia aparatului locomotor

21.

Dr. Pintilie Andra

Medic specialist RMFB, ACȘ

Nucleu de Cercetare Științifică Medicală

DrD

22.

Dr. Roman Iulia Mara

Medic specialist Radiologie - Imagistică Medicală

Compartiment Imagistică Medicală

Tomografie computerizată (formare prin rezidențiat), Imagistică prin rezonanță magnetică (formare prin rezidențiat)

23.

Dr. Shelby Elena Silvia

Medic specialist Genetică Medicală, CȘ

Nucleu de Cercetare Științifică Medicală

PhD